Kovaný plot plní estetickou i ochrannou funkci

Stavba plotu není levná záležitost, ale rozhodně se dá ušetřit. Stačí k tomu správný výběr materiálu a trocha šikovnosti. Plot vytváří první dojem před vstupem na pozemek a mnoho vypovídá o majiteli domu. Při jeho stavbě myslete na to, aby svou výškou, materiálem a konstrukcí ladil jako s domem, tak s okolím.

Kovaný plot plní estetickú aj ochrannú funkciu

Pevnější než klasické napínané pletivo je oplocení z kovaných panelů s různou dekorativní výplní. Ty se připevňují buď mezi sloupky betonové nebo cihlové. Vyrábějí se v přesně daných rozměrech, takže již při návrhu plotu je potřeba dobře plánovat a měřit. Varianta představují kované plotové systémy - svařované plotové dílce. Součástí systému jsou vchodové branky, křídlové a posuvné samonosné brány. Tento stavebnicový systém je možné montovat do ocelových sloupků nebo zděných plotů.

Hledáte bezúdržbové ploty s nesčetnými variantami tvarového a barevného řešení? Pak zkuste hliníkové nebo kované. Avšak zatímco pletivo je velmi levné, moderní pevné kovové ploty jsou dražší no díky žárovému zinkování jsou opravdu téměř s neomezenou životností. Nemusíte jejich natírat, a přesto nezkorodujú. Při žárovém zinkování se nejčastěji využívá teplotní rozsah 440 až 460 stupňů Celsia a spolehlivý výrobce vám dodá kovaný plot pouze s touto povrchovou úpravou. Jinak i velmi drahý plot časem zkoroduje stejně, jako by nebyl nijak ošetřen.


Ke každému plotu zabezpečíme křídlové či posuvné brány
s automatickým pohonem a všeho příslušenstvím ve stejném motivu.

Vybírejte kované ploty v různých designových provedeních z našeho e-shopu: